۳۵ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در کردستان/سرانه فضای ورزشی در استان ۷۲ صدم سانتیمتر است

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت : ۳۵ پروژه ورزشی نیمه تمام در استان وجود دارد که برای تکمیل آن ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

حامد جولایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: ۳۵ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در سطح استان کردستان وجود دارد که تعداد ۳۰ پروژه آن فعال بوده و دارای پیمانکار و مشاور هستند و تعداد ۵ پروژه نیز غیرفعال بوده که توسط مشاور در حال بروزسانی و تکمیل مطالعات برای شروع مجدد است.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه برای اتمام این تعداد پروژه ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است، اضافه کرد: مهم‌ترین مشکل پروژه‌ها برای افتتاح و بهره‌برداری کمبود اعتبار و عدم به موقع اختصاص اعتبارات است.

وی با اشاره به اینکه برای اتمام ۱۴ پروژه نیمه‌تمام در استان ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: از این میزان ۱۰۰ میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز سالن‌های ورزشی در سطح استان و ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل ساختمان خوابگاه چهارصد نفره ورزشکاران در سنندج مصوب شده است.

جولایی اذعان کرد: همچنین در صورت تخصیص به موقع اعتبار، دو پروژه ورزشی سالن ۱۲۰۰ نفری شهرستان بانه و خوابگاه ۲۰۰ نفری ورزشکاران شهرستان سقز تا پایان نیمه اول سال آینده به پایان خواهد رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در ادامه به سرانه فضای ورزشی در استان اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر سرانه فضای ورزشی در استان حدود ۷۲ صدم سانتیمتر است که در صورت اتمام پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام، این رقم به حدود ۸۵ صدم سانتیمتر خواهد رسید.

وی در پایان با اشاره به اینکه ۳۱۹ مکان ورزشی زیرمجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان در استان وجود دارد، افزود:  در استان ۱۲۹ مکان ورزشی در اختیار سایر ادارات دولتی و ۲۱ مکان ورزشی در بخش خصوصی در حال فعالیت هستند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.