اولین همایش «راهکارهای فقهی ازدواج آسان و مقابله با طلاق» در کردستان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از برگزاری اولین همایش «راهکارهای فرهنگی و فقهی ترویج ازدواج آسان و مقابله با طلاق» در استان کردستان خبر داد و گفت: این همایش در دو شهرستان سقز و بانه برگزار می‌شود.

علی‌اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا، گفت: اولین همایش «راهکارهای فرهنگی و فقهی ترویج ازدواج آسان و مقابله با طلاق» در استان کردستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این همایش به همت مؤسسه فرهنگی ـ ادبی «گزینگی هیوای کانی» با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار می‎شود، افزود: اولین همایش فردا، ۲۴ اسفند در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بانه برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اعلام اینکه حضور در این همایش برای عموم آزاد است، بیان کرد: امیدواریم با بهره‌گیری از اساتید برجسته دانشگاهی بتوانیم در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه گام برداریم.

وی افزود: در این همایش رحمن حریری، استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه رازی و حاج ماموستا جمال کریمی امام جمعه شهرستان بانه به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت که امیدواریم اثرگذاری لازم را در جامعه داشته باشد.

دریایی آموزش خانواده‌ها و آشنایی آن‌ها با سیره اهل بیت(ع) را مهم و ضروری دانست و یادآور شد: جوانان باید در ازدواج به اصول اسلامی، سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) توجه کنند و پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و فاطمه(س) را بهترین الگو برای خود قرار دهند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.