تکمیل ظرفیت‌ واحدهای اقامتی ٤ شهر گردشگرپذیر کردستان

به گزارش بانه‌نیوز؛ منصور مهرزاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به استقبال چشم‌گیر گردشگران برای سفر و اقامت در این استان، ظرفیت واحد‌های اقامتی ٤ شهر گردشگرپذیر بانه، مریوان، سروآباد و دیواندره تکمیل شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان افزود: در همین راستا شهرهای سقز، بیجار، سنندج، قروه و دهگلان به‌عنوان شهرهای مکمل انتخاب شده‌اند و مسافران و گردشگران می‌توانند در این شهرها اقامت داشته باشند.

وی با اعلام آمادگی ستاد اجرایی خدمات سفر استان برای اسکان تمامی گردشگران ورودی به استان، عنوان کرد: به‎ دلیل حجم زیاد مسافران نوروزی در این شهرستان‎ها علاوه بر ظرفیت مراکز اقامتی رسمی و دارای مجوز شامل هتل، مهمان‌پذیر، هتل‌آپارتمان، اقامتگاه بوم‌گردی و سنتی، خانه مسافر و… از ظرفیت تعدادی از کمپ‌های موقت، مدارس و سالن‌های ورزشی هم برای اسکان مهمانان و گردشگران نوروزی استفاده شده است.

مهرزاد با تاکید بر خودداری گردشگران از اقامت در واحد‌های غیرمجاز، یادآور شد: از مسافران نوروزی درخواست می‌شود در راستای جلوگیری از به‌وجود آمدن هر‌گونه مشکل امنیتی، بهداشتی و… از مراکز رسمی و دارای مجوز، برای اسکان و اقامت استفاده نمایند

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.