هفت سد در استان کردستان سرریز کرد

به گزارش بانه نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ “آرش آریانژاد” در این خصوص گفت: در سال آبی جاری ۳۵۰ میلی‌متر بارش در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۹ درصد و نسبت به دراز مدت ۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان، خاطرنشان کرد: با توجه به بارش‌های مؤثر و مناسب در حال حاضر ۷ سد در استان کردستان سرریز داشته است.
وی افزود: سدهای عباس آباد و سبدلو بانه، چراغ‌ویس سقز، گاران مریوان، زیویه کامیاران، قشلاق و آزاد سنندج از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری سرریز کرده‌اند.
وی در ادامه حجم کلی سدهای استان را در حال حاضر ۱ میلیارد و ۸۶۴ میلیون مترمکعب، اعلام کرد و گفت: ذخیره آب سدهای استان حدود ۶۹ درصد است و این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۹ درصد بود.
آریانژاد همچنین به پیش بینی‌های انجام شده برای جلوگیری از خسارت احتمالی ناشی از سرریز به اراضی پائین دست این سدها اشاره و اظهار داشت: تیم مطالعاتی این شرکت چندین روز قبل از ورود جبهه‌های بارشی به استان، میزان بارش و ایجاد رواناب‌ها را پیش‌بینی می‌کنند و حوزه‌های طرح و توسعه و بهره‌برداری بر بازگشایی یا بستن دریچه‌های تخلیه کننده تحتانی اقدام و عملا سرریزهایی که به وجود می‌آید، منجر به بروز خسارت نشده و خوشبختانه تا به امروز هیچگونه گزارش مبنی بر بروز خسارت ناشی از سرریز این هفت سد به این شرکت واصل نشده است.

انتهای خبر/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.