هدایت جامعه به سمت آرامش و امید؛ رسالت اصلی اصحاب رسانه


به گزارش ایکنا از کردستان، سرهنگ عبدالله فاتحی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کردستان امروز، ۲۷ تیرماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: جامعه کنونی ما بیشتر از هر چیزی نیاز به آرامش و امید دارد و همین امر رسالت اصحاب رسانه را سنگین‌تر می‌کند چراکه با قلم‌فرسایی خود می‌توانند جامعه را از تشنج و تشویش دور کرده و به سمت آرامش هدایت کنند.
وی افزود: رسانه‌های گروهی استان کردستان همواره همگام با پلیس بوده و در ایجاد امنیت و آسایش و آرامش در جامعه ما را همراهی کرده‌اند.
سرهنگ فاتحی با اشاره به اینکه با رشد ارتباطات و افزایش کاربران فضای مجازی کوچکترین اتفاق روی داده در کمترین زمان به دست مردم خواهد رسید، بیان کرد: در این راستا معاونت اجتماعی نیروی انتظامی با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی به موقع مردم از تشویش افکار عمومی جلوگیری کرده است و همواره مردم را تشویق به پیگیری این رویدادها از محل منابع موثق می‌کنیم.
وی عنوان کرد: اگر رسانه‌ای با انتشار مطالب خود نوعی دلهره، ترس و تشویش اذهان عمومی را در جامعه ایجاد کند، رسالت خود را به درستی به انجام نرسانده است.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کردستان افزود: هرکدام از ما اگر قدمی برداریم که فردی کمتر دچار آسیب اجتماعی شده و یا فردی کمتر ضرر ببیند، روز به روز میزان آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد.
وی به فعالیت مراکز مشاوره‌ای نیروی انتظامی اشاره و عنوان کرد: مرکز مشاوره آرامش نیروی انتظامی آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای در هر زمینه‌ای به صورت رایگان به شهروندان است.
فاتحی بیان کرد: مرکز مشاوره نیروی انتظامی با حضور کارشناسان متبحر و مجرب خود به صورت روزانه و در روزهای زوج در شیفت عصر آماده ارائه خدمات حضوری به مخاطبان است . همچنین مخاطبان مشاوره غیرحضوری نیز می‌توانند با شماره تماس ۲۱۸۲۳۴۰۰ از خدمات این مرکز بهره‌مند شوند.
وی به ارائه خدمات مشاوره‌ای در این مرکز و کلانتری‌های سطح استان اشاره و اعلام کرد: در سه ماه و ۲۷ روز گذشته، هزار و ۹۵۰ مورد مشاوره به خانواده‌های کردستان ارائه شده که نسبت به سال قبل دو درصد افزایش داشته است.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کردستان ادامه داد: هزار و ۷۰۱ مورد از این پرونده‌ها منجر به صلح و سازش شده و در کل ۹۰ درصد پرونده‌های مشاوره‌ای ما منجر به آرامش در خانواده‌ها شده است.
وی با اشاره به اینکه این امر نشان‌دهنده اعتماد مردم استان کردستان به پلیس بوده است، افزود: در بخش آموزش همگانی نیز ۲۰۰ کارگاه آموزشی با موضوعات متفاوت را برای جامعه هدف در سطح مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها، اصناف و … برگزار کردیم.
فاتحی در ادامه گفت: هشت هزار نفر از اقشار مختلف جامعه در کارگاه‌ها آموزشی نیروی انتظامی شرکت کرده‌اند.
وی یادآور شد: توزیع پنج هزار بسته آموزشی بین شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های آموزشی، برپایی ۵۸ نمایشگاه، تدوین و چاپ فصلنامه آموزشی و توزیع آن بین مناطق حاشیه شهر و نواحی منفصل شهری از دیگر اقدامات نیروی انتظامی استان است.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.