احداث سه هزار متر خط نفوذی در اراضی‌کشاورزی بانه

به گزارش بانه‌نیوز؛ “صلاح الدین قادری” مدیر توزیع برق شهرستان بانه با اشاره به هزینه کرد ۱۸ میلیارد ریالی برای احداث این میزان خط نفوذی، اظهار داشت: احداث این خط نفوذی با هدف تامین برق چاه های فاقد انشعاب در روستاهای مرزه لان و کوخ حاجی عبداله و تامین برق متقاضیان و مشترکین جدیدکشاورزی و‌ بخش های تولیدی دراین روستاها صورت گرفت.

مدیر توزیع برق شهرستان بانه با اشاره به شعار سال در خصوص رشد تولید اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال و با هدف بهره گیری ظرفیت های استان مبنی بر رونق بخش های کشاورزی و صنایع کوچک و نیز ایجاد اشتغال پایدار در روستاها  احداث این پروژه اقدام مناسبی بود.

قادری درادامه با ضروری خواندن برق رسانی به اراضی کشاورزی به منظورحذف آلاینده های ناشی ازسوخت های فسیلی و جلوگیری از هدر رفت هزینه ها اضافه کرد: با اجرای این پروژه علاوه بربهبود افت ولتاژ در این مناطق، مشکلات مربوط به خاموشی های احتمالی، رفع درخواست های کشاورزان و باغداران در طول مسیر و افزایش رضایتمندی مردمی نیز همزمان با اجرای این پروژه محقق شد.

وی با اشاره به ضرورت برقرسانی به اراضی کشاورزی، تاکید کرد: تامین برق متقاضیان و مشترکین جدید کشاورزی و بخش های تولیدی در روستاها، ارتقای ضریب پایداری، افزایش قدرت مانور شبکه و همچنین توسعه صنایع وابسته به کشاورزی از مهم ترین آثار اقتصادی و اجتماعی پروژه احداث خط نفوذی در روستاهای استان کردستان است.
لازم به ذکر است؛ در شهرستان بانه بالغ بر ۷۲ هزار مشترک از خدمات شرکت توزیع برق بهره‌مند هستند که بیش از ۱۲۰۰ انشعاب مربوط به بخش کشاورزی است

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.