یک واحد آموزشی و یک مرکز جوار کارگاهی در بانه به بهره برداری رسید

فردین وکیلی با بیان اینکه امیدوارم مراکز دیگر در زمینه جوار کارگاهی در شهرستان فعال شود، افزود: فنی و حرفه ای با توجه به ظرفیتی که دارد می تواند در عرصه تولید با کیفیت و آموزش کارکنان همکاری کند که این همکاری به نفع طرفین و مردم است چراکه تولید کالای با کیفیت رضایت مردم را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بانه چهار مرکز جوار کارگاهی به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: مراکز کارگاهی، مجموعه هایی هستند که در کنار بخش تولید ظرفیتی برای تربیت نیروی متخصص ایجاد می کنند و مراکز تولیدی به لحاظ آموزش مستقل می شوند.

وکیلی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان بانه در مرز واقع شده مراکز جوار کارگاهی در زمینه صنعت می توانند مراکزی ایجاد کنند و نیروی متخصص توانمند را پرورش دهند.

رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان بانه نیز گفت: ۱۳ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در بانه فعالیت می کند و حدود ۳۰ واحد دیگر نیز در حال صدور مجوز است.

آزاد دولتی افزود: تا پایان خرداد ماه مراکز آموزشی فنی و حرفه ای به ۴۰ واحد افزایش می یابد و صدور مجوزهای آموزشی در زمینه های مختلف همچنان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: آزمون حرفه ای افرادی که در مراکز جوار کارگاهی آموزش می بینند در فنی و حرفه ای برگزار می شود و این افراد باید بعد از پایان دوره آزمون دهند و گواهی این افراد بین‌المللی و قابل ترجمه است.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.