همه ادارات بانه مجهز به کنتور هوشمند برق شدند

 به گزارش بانه نیوز؛ مدیر توزیع برق شهرستان بانه از تجهیز ۹۲ دستگاه اجرایی سطح این شهرستان به کنتورهای هوشمند خبر داد.

صلاح‌الدین قادری مدیر توزیع برق شهرستان بانه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بانه از تجهیز ادارت این شهرستان به کنتورهوشمند خبر داد و اظهار کرد: ۹۲ دستگاه اجرایی موجود در سطح شهرستان بانه تا اوایل دی ماه امسال مجهز به کنتورهای هوشمند شدند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته برای ۴۱ دستگاه اجرایی در بانه کنتورهوشمند نصب شد، افزود: با تداوم اجرای این طرح در سال جاری و نصب کنتور هوشمند برای ۵۱ دستگاه و نهاد دیگر با اعتباری بالغ بر ۱۷۲ میلیون تومان، اکنون کل ادارات این شهرستان مجهز به کنتورهای هوشمند هستند.

قادری گفت: در این طرح با هوشمندسازی کنتورهای برق، بار به‌صورت نقطه‌ای کنترل می‌شود و این کنتورهای هوشمند قابلیت تبادل اطلاعات و دستورات از راه دور را نیز دارند.

وی در ادامه به نصب بیش از هزار کنتور هوشمند در بخش‌های مختلف در این شهرستان اشاره کرد و گفت: از این تعدا ۴۲۹ کنتور آن در بخش کشاورزی، ۱۷۴ کنتور در بخش خانگی، ۱۴۹ کنتور در بخش تجاری، ۱۴۲ کنتور در در بخش عمومی و ۱۰۶ کنتور هوشمند نیز در بخش‌های صنعتی سطح شهرستان بانه نصب و راه‌اندازی شده است.

قادری با اشاره به اینکه توسعه سامانه هوشمند شبکه برق با استقرار سیستم قرائت از راه دور با اولویت کنتورهای دیماندی و مستقیم برای مشترکان در دستور کار قرار دارد، گفت: امکان برقراری ارتباط دوسویه بین شرکت و مصرف‌کنندگان، جمع‌آوری، پردازش و ارسال اطلاعات انرژی به شرکت از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از کنتورهای هوشمند است.

مدیر توزیع برق شهرستان بانه در ادامه از اجرای طرح هوشمندسازی ۷۰۷ کنتور برق تعرفه کشاورزی به منظور آگاهی شرکت توزیع از مقدار انرژی مصرف‌شده در ساعات پرباری و کم باری و همچنین آگاهی مصرف‌کنندگان از مقدار مصرف ساعتی و روزانه خبر داد و گفت: در حال حاضر چاه آب بیش از ۵۰ درصد کشاورزان بانه ای مجهز به کنتورهای هوشمند است.

گفتنی است؛ در مجموع هزارو ۷۶۶ مشترک بخش اداری در استان کردستان وجود دارد که برای هزارو ۲۸۳ مشترک معادل ۷۳ درصد مشترکان این بخش، کتتور هوشمند نصب و راه اندازی شده که مقرر است تا قبل از آغاز پیک تابستان ۱۴۰۲ کل ادارات استان مجهز به این کنتورهای هوشمند شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.