پاداش ۲۰۲ میلیاردی برای مشترکان برق خانگی در استان کردستان

به‌ گزارش بانه‌نیوز؛ «هیوا لهونیان» مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در این باره گفت: هرساله متناسب با میزان همکاری مشترکان بخش های مختلف در ایام اوج مصرف برق، پاداش‌های ویژه‌ای از طریق صورتحساب های برق مصرفی  اعمال می گردد که در این راستا شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان جمعاً مبلغی بالغ‌ بر ۲۰۲ میلیارد و  ۷۲۱میلیون ریال پاداش همکاری بخش خانگی در طرح‌های مدیریت مصرف اهدا کرده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان افزود: از مجموع یک میلیون ۴۵۷ هزار و پانصد و سیزده قبض صادر شده برای مشترکان بخش خانگی استان کردستان در بازه زمانی ۱۵ خرداد ماه تا پایان شهریورماه سال جاری، میزان ۳۸۰  هزار و نهصد و نود و هفت صورتحساب مشمول دریافت پاداش صرفه‌جویی شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: میزان ۱/۲۶ درصد از مشترکان خانگی استان کردستان در تابستان امسال مشمول پاداش شدند و مبلغی بالغ بر ۲۰۲ میلیارد و ۷۲۱میلیون ریال  پاداش صرفه جویی دریافت کردند که در صورتحساب های برق مصرفی  به صورت های بستانکاری، قبض رایگان و یا به صورت کاهش در مبلغ صورتحساب، اعمال گردید.

لهونیان در ادامه گفت: در سال جاری با بهره‌گیری از شیوه های مختلف اطلاع رسانی، همکاری مطلوب مشترکان بخش خانگی و نصب و راه اندازی تجهیزات هوشمند لوزام اندازه گیری در سطح شبکه توانستیم از رشد نامتعادل مصرف در تعرفه خانگی جلوگیری کنیم و شبکه ای پایدار را مدیریت نماییم.

این مقام مسئول اعلام کرد: مدیریت بار منحصر به فصل تابستان نیست، بلکه لازم است در تمامی فصول سال حتی در فصل زمستان به جهت وابستگی نیروگاه های تولید برق به گاز مصرفی این مهم رعایت شود و مصرف انرژی مشترکین پر مصرف در طول دوره های مختلف  کنترل و پایش گردد.

لهونیان در پایان با اشاره به آموزه‌های دین مبین اسلام مبنی بر درست مصرف کردن و پرهیز از اسراف و تبذیر به عنوان یک ارزش، خواستار استمرار توجه به راهکار‌های ساده، ولیکن مهمی، چون کاهش روشنایی های غیر ضروری در روز و عدم استفاده همزمان از وسایل پرمصرف برقی در زمان‌های اوج مصرف برق شد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.